Facebook YouTube

Świadomość, archetypy i zdrowie

Archetypy to niezwykła metoda osobistej, świadomej zmiany, oparta na pracach znakomitego szwajcarskiego psychoterapeuty Carla Gustava Junga. Nie znając prac Hildegardy Jung stworzył bardzo podobny do hildegardiańskiego system opisujący nasze wewnętrzne siły duchowe wspierające nas i wręcz przeciwnie, osłabiające naszą energię życia.

Zharmonizowanie tych dynamicznych procesów jest właśnie naszym zadaniem tu, na Ziemi. Inwestując uwagę w rozwój i biorąc odpowiedzialność za swoje myślenie i postępowanie, możemy przekuć porażkę w sukces, chorobę w zdrowie, zło w dobro. Możemy być aktywnymi kreatorami swojego życia. Zawsze jest dobry czas by powiedzieć sobie: „Dość popełniania tych samych błędów, pragną zrozumieć siebie, swoje postępowanie i w celu szczęśliwszego życia aktywnie wyznaczyć nowe, lepsze drogi.”

Nagrodą będzie uruchomienie mechanizmów autoregeneracji, głębokie poczucie sensu życia, wzrost radości, satysfakcja z każdego dnia.

 

Poznaj swoje archetypy.

Czym są archetypy? Poznaj 12 architektów swojego życia, czyli archetypy które tworzą twój unikalny święty kontrakt.

 

Ania Rodakwoska - Sherab o archetypach:

Archetypy to nasze organy duszy, nasi życiowi kompani, architekci naszego życia oraz energetyczni przewodnicy w drodze do naszego najwyższego potencjału.

Należą do duchowej chronologii człowieka i poprzedzają nasze fizyczne narodziny. I mimo to że archetypy to stałe elementy naszego życia, są tzw. wieczną obecnością bywają całkowicie nieuświadomione.

Archetyp posiada naturę instynktu, która warunkuje sposób przeżywania, reagowania, myślenia i działania.

Większość z nas ma wrażenie że podróżuje przez życie bez mapy. Przejście całego procesu identyfikacji swoich archetypów jest jednoznaczne z odnalezieniem swojego kompasu, który nie zawsze wydaje się klarowny w naszym życiu. Zrozumiałam, że jest to święte zadanie każdego z nas tu na ziemi.

Według C. Junga archetyp starego mędrca jest wrodzony.

Może być obudzony i zasymilowany na poziomie świadomości. Następuje duchowe przebudzenie. Wychodzimy z Archetypu Cienia i zamieniamy to na Archetyp Jaźni.

W konsekwencji następuje rozpoznanie i przekroczenie własnego typu psychicznego. Następuje nowa organizacja wewnętrzna. Jest to silne przeżycie organiczne, stara struktura odchodzi, zajmuje ją nowa organizacja osobowości. Jung nazywa to procesem indywiduacji.

Ta głeboka duchowa transformacja jakiej doznałam dzięki temu procesowi, bezpośrednio przełożyła się na moje życie w wymiarze fizycznym, a teraz cieszy mnie czas, kiedy dzielę się tym bogactwem z innymi.

Co się wydarzy na warsztacie?

Poznamy w jaki sposób wniknąć do symbolicznego hologramu naszej nieświadomości.

Zaoferuję nawigację w rozpoznaniu i interpretacji Twoich 12 archetypów (C.G.Jung ) - najważniejszych wzorców, z którymi jesteś bardzo mocno związany .

Następnie wspólnie wykreujemy swoiste alchemiczne laboratorium gdzie stworzymy Twoje archetypowe koło genezy.

Rozwiniemy  wspólnie dialog z Twoimi archetypami oraz zinterpretujemy Twoje kontrakty w kole archetypowym.

Nauczę także korzystania z koła (naszego życiowego kompasu), jako źródła codziennych wskazówek. 

Zapraszam serdecznie!

Sherab – Anna Rodakowska

Trenerzy

Mistrzyni Archetypów. Absolwentka CMED - Caroline Myss Education Institute in Chicago.

Trener transformacji z archetypami, z unikalnym na skalę europejską doświadczeniem pracy z mistrzami ze Stanów Zjednoczonych, Bali i Kostaryki.

Praca z archetypami bazująca na pracach C. Junga, to jedna z dróg do zrozumienia siebie i sięgnięcia po optimum swojego potencjału. Metoda pozwala na uświadomienie sobie  powracająch blokad, pokonanie ich i zmianę myślenia i reagowania. Następuje głęboka, duchowa transformacja. Stara struktura odchodzi, zajmuje ją nowa organizacja osobowości, co Jung nazywa procesem indywiduacji.

Przejście procesu zrozumienia i identyfikacji swoich archetypów,  to odnalezienie kompasu w życiowej podróży po spełnienie i szczęście.

Sherab o zgłębianiu archetypów mówi: „To najbardziej fascynujący proces jaki przeżyłam w swoim życiu. Bogactwo, pełnię, niesamowitość, magię mojego życia odnalazłam dzięki pracy z moimi archetypami. Teraz cieszy mnie czas, kiedy dzielę się tym bogactwem z innymi.”

Blog

Zapraszam do czytania i komentowania holistycznego bloga.

www.happyholistic.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Kontakt

+48 661 33 41 33

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.