Facebook YouTube
Nie istnieje nic poza chwilą obecną. Twórcze przebywanie w teraźniejszości powoduje spełnienie, przyjemność i poczucie zintegrowania. Każdy człowiek ma wiele talentów, które odpowiednio podlewane pozwalają poczuć radość i pełnię życia. 

Sztuka bycia obecnym, to nie pusty slogan, to konkretna kompetencja, dająca umiejętność podejmowania decyzji, kontroli emocji oraz dająca poczucie spełnienia. 

Zapraszamy Cię abyś doświadczył obecności z perspektywy dwóch różnych praktyk, które mają dwa główne punkty wspólne, improwizację i sztukę. Ten warsztat to połączenie doświadczenia i energii dwójki nauczycieli, którzy reprezentują różne drogi, obie prowadzące do tego samego punktu - obecności. 

"Be water, my friend". Prawdziwa Sztuka Walki, to nie rywalizacja, a współdziałanie, używanie własnego ciała, tak aby dowiedzieć się czegoś o sobie. To nauka dla nas o nas i o innych. Świadomość samego siebie i otoczenia, świadomość swojego ciała i emocji w nim, sztuka obserwacji siebie i tego co dookoła. To taniec, w którym uczymy się prowadzić i być prowadzonym; uczymy się przejmować kontrolę i działać, wtedy kiedy jej nie mamy. To sztuka podejmowania najlepszych w danym momencie decyzji. Prawdziwa Sztuka Walki to taka, która nie uczy schematów działania, a daje konkretne kompetencje. Kiedy umysł jest czysty, a ciało gotowe, świadomość w pełni ogarnia, to co nas otacza. Wtedy nic nie jest nas w stanie zaskoczyć, jesteśmy jak woda, nic nas nie złamie. Być jak woda, to koncepcja walka bez walki, to umiejętność dostosowania się do warunków jakie nas otaczają i wykorzystania ich na swoją korzyść.

Improwizacja teatralna jest sztuką zbiorowej, twórczej obecności. To teatralna mandala, gdzie każda osoba jest innym kolorem piasku. Wspólne tworzenie tego dzieła sztuki bez oceniania siebie samych oraz innych pozwala na zatracenie się we wspólnej obecności, współodczuwaniu. To jednocześnie nauka o samoświadomości i empatii w grupie. Subtelne energie naszych intencji i ciał pozwalają stworzyć umysł zbiorowy wolny od oceny i strachu. To nauka słuchania i wsłuchiwania się. To nauka bycia odpowiedzialną jednostką podejmującą decyzje jak i wspierającym członkiem grupy. To sztuka mówienia „tak i” do rzeczywistości, która się wydarza i wykorzystywania inspirującego potencjału otoczenia. W tej sztuce każdy błąd jest prezentem, a rozluźniona postawa i poczucie humoru pozwala przemieniać w złoto nawet duże, przeszłe niepowodzenia. Znajdowanie piękna w drobnych rzeczach, czerpanie siły ze swoich słabości. Dbanie o partnera na scenie i podążanie za choćby małymi impulsami w „teraz”. Zaskakiwanie siebie samych i akceptowanie różnorodności swoich „twarzy”. Znalezienie równowagi między sercem a rozumem. Umiejętność puszczania i przejmowania kontroli w chwilach, gdy jest to potrzebne. 

Warsztaty poprowadzą:

Aleksandra Markowska - wokalistka, improwizatorka, trenerka emisji głosu i improwizacji teatralnej. 

Tomasz Pakowski - martial artist, instruktor sztuk walki Muay Sangha i Kshatria Sangham

Kiedy: weekend 3-4 września 2016r., godz 10-16
Gdzie: Warszawa, szczegóły podamy w najbliższym czasie
Inwestycja w rozwój: dwa dni warsztatu 550pln 

Zapisy, informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 534201041, 730433332

Zapraszamy!

Blog

Zapraszam do czytania i komentowania holistycznego bloga.

www.happyholistic.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Kontakt

+48 661 33 41 33

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.